Корзина
94 отзыва
+380507715551
+380507715551
+380675632629
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Стеблові хлібні пильщики

Стеблові хлібні пильщики

Шкідники відносяться до загону Перетинчастокрилі, сімейству Стеблові пильщики

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Ушкоджують: звичайний - озиму пшеницю і жито, чорний - яру пшеницю і ячмінь. Менш шкодять вівсу.

 

Опис шкідника

 

Звичайний хлібний пильщик - невелика комаха довжиною 8 ... 10 мм з подовженим, стислим з боків тілом; забарвлення чорне блискуча з жовтими цятками на голові і грудях і декількома поперечними кільцевими жовтими смужками на черевці; ноги чорні, передні гомілки і лапки жовті; у самок на кінці черевця короткий пильчатий яйцеклад. 

Яйце біле, подовжено-овальне, до 1 мм. Личинка довжиною до 12 ... 14 мм, червоподібна, безнога, злегка S-образно вигнута, з буро-жовтою головою і жовтувато-білим тілом; на кінці черевця невеликий відросток, оточений 6 ... 9 шипиками. Чорний хлібний пильщик трохи менше звичайного, довжиною 7 ... 9 мм, блискучо-чорний з рудувато-жовтими цятками або переривчастими смужками по боках черевця; ноги повністю чорні. Личинка схожа з личинкою звичайного хлібного пильщика, але навколо відростка на кінці черевця 14 ... 26 шипиків.

 

Характер пошкоджень

 

Личинки виїдають хід в стеблі рослини, харчуючись паренхіми і судинними пучками стінок стебла, і, прогризаючи вузли, поступово спускається вниз. Пошкоджений стебло заповнюється рослинною потертю і екскрементами личинки. При догляді на зимівлю, личинка в основі стебла робить глибокий кільцевої надгриз внутрішньої частини стіни, після чого стебло легко обламується під вітром або при збиранні. 

 

В останньому (до 1 ... 2 см) стерньових пеньку личинка закладає вихід пробочкой з рослинної потерті. Пошкодження личинками в провідних тканинах призводять до всихання класів, щуплості зерна. Основні втрати відбуваються при збиранні в результаті вилягання і обламування стебел.

 

Біологія шкідника

 

Зимують личинки останнього віку в стерньових пеньках. Навесні вони там же заляльковуються. Через 7 ... 10 днів (кінець весни - початок літа) відбувається Років імаго, який розтягується на 10 ... 20 днів і збігається з фазою колосіння зернових. Дорослі пилильщики харчуються нектаром і пилком квітучих бур'янів. Через 5 ... 10 днів після вильоту самки відкладають яйця (35 ... 50 яєць на самку) по одному в верхнє міжвузля стебла, надпілівая стінку соломини яйцекладом і поміщаючи яйце всередину. Через 10 ... 12 днів з'являються личинки і починають харчуватися, а потім йдуть на зимівлю.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Раннє лущення стерні і зяблева оранка, що знищують зимуючих личинок, рання швидка роздільне збирання, використання сортів зернових з виконаної соломиной.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи