Корзина
94 отзыва
+380507715551
+380507715551
+380675632629
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Ярова муха

Ярова муха

Шкідник відноситься до загону Двокрилі, сімейству Мухи-квіткарки


 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує яру і озиму пшеницю, жито, ячмінь.

 

Опис шкідника

 

Муха завдовжки 4 ... 5 мм, чорного кольору з оксамитовим опушенням і жорсткими щетинками на тілі. Личинка безнога, потовщені-циліндрична, жовтувато-біла або жовтувато-сіра, довжиною 5 ... 6 мм. Лялечка в червонувато-коричневому пупарії, довжиною до 5,5 мм.

 

Характер пошкоджень 

 

Личинки виїдають спіральний хід у втечі біля основи центрального листа, потім пошкоджують вузол кущіння. Відбувається в'янення і пожовтіння центрального листка, далі рослина повністю засихає.

 

Біологія шкідника

 

Зимують пупарії в верхньому шарі грунту. Навесні личинки заляльковуються. Виліт імаго збігається з початком сівби ярої пшениці. Заселення відбувається в фазі сходів. Самки відкладають яйця (20 ... 50 яєць на самку) по одному на головні пагони, за язичок листового піхви. 

Через 8 ... 12 днів відроджуються личинки, які через 20 ... 30 днів йдуть в грунт на окукливание. Протягом року розвивається одне - два покоління. ЕПШ - 30 ... 50 мух на 100 помахів сачком на сходах.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Тверді сорти пшениці заселяються менше м'яких.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Дотримання сівозміни, просторова ізоляція посівів ярої пшениці від торішніх полів, післязбиральної лущення стерні, знищення злакових бур'янів, вирощування стійких сортів.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи