Корзина
94 отзыва
+380507715551
+380507715551
+380675632629
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Ячмінний мінер

Ячмінний мінер

Шкідник відноситься до загону Двокрилі, сімейству береговушки.

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Ячмінь, пшениця, рис, кукурудза.

 

Поширеність

 

Повсюдно.

 

Опис шкідника

 

Муха попелясто-сіра з легким бронзовим відливом, розміром 2,5 ... 3 мм. Голова невелика з великими червоними очима в волосках. Мають добре виражену лунку над підставами вусиків, забарвлену так само, як і особа (сріблясто-сіре або жовте).

 Дві пари орбітальних щетинок на голові. 1 ... 3 пари великих щетинок на грудях. Середньоспинка і черевце в густому нальоті, матові. Крила без темних плям. Другий відрізок костальной жилки крила майже в два рази довше третього. Субанальная пластинка самця з глибокою виїмкою, що займає більше половини її довжини. 

 

Достовірне визначення виду можливо тільки по геніталіях самця. Яйце біле подовжене (довжина 0,5 ... 0,6 мм, ширина 0,2 мм). Хоріон поздовжньо ізборождён. Мінер відкладає яйця на верхню сторону листя сходів зернових культур і злакових бур'янів. У кладці частіше 1 ... 3 яйця, максимально 26. Яйця розвиваються 5 ... 6 днів. 

 

Личинка спочатку білувато-прозора, потім білувато-жовта з добре помітним ротоглоточним апаратом, має три віки. Довжина її в першому віці близько 1 мм, в третьому - 3,6 мм. Окукливается в міні або в грунті. Лялечка знаходиться в подовженому (3,4 ... 3,7 мм) світло-коричневому ложнококоне. Стадія лялечки триває близько двох тижнів. Частина лялечок впадає в діапаузу.

 

Характер пошкоджень 

 

Відразу після відродження личинка впроваджується в лист і руйнує його паренхіму, утворюючи міну. Міна починається з місця відкладання яєць вузькою смугою, йде паралельно головній жилці. Зрідка личинка робить петлі і в місці окукливания утворює бульбашковидну міну.

 

Біологія шкідника

 

Зимує в стадії імаго або пупария в грунті. Виліт мух з Пупара відбувається на початку - середині травня, коли зернові знаходяться в фазі двох - трьох листків. Через кілька днів після вильоту (при температурі 17 ° С) мухи приступають до відкладання яєць. Якщо кладка складається з одного яйця, лист залишається живим, якщо в ній кілька яєць, личинки сильно ушкоджують його і лист відмирає. 

Оскільки процес відкладання яєць розтягнутий, на посівах одночасно можна зустріти всі стадії розвитку шкідника. Розвиток личинки триває 2 ... 3 тижні. Якщо на одному аркуші розвивається 10 ... 15 особин, вони переходять на інший аркуш або навіть змінюють рослина.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Зяблева оранка полів, якісний посівний матеріал, проведення посіву в оптимальні терміни, правильне застосування добрив, знищення бур'янів.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи