Продавец Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
113 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Колорадський жук

Колорадський жук

Шкідник відноситься до загону твердокрилих, сімейству Листоїди

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує картоплю, на півдні - баклажан, томату і особливо перцю шкодить в меншій мірі.

 

Опис шкідника

 

Жук довжиною 9 ... 12 мм, тіло овальної форми, опукле, забарвлення жовтувато-помаранчевих тонів з чорним малюнком, надкрила блідо-жовті з 10 чорними поздовжніми смужками, переднеспинка жовто-оранжева з мінливим малюнком з 12 ... 14 плям. Яйце подовжено-овальне, завдовжки до 1,8 мм, жовте, оранжеве або червоне. 

Личинка червоподібна, з 3-ма парами ніг, тіло опукле, довжиною до 12 ... 16 мм, проходить в розвитку 4 віку, личинки молодших віків мають більш темне, сірувато-буру і червонувато-бурого забарвлення, личинки старших вікових груп рожеві, помаранчеві, оранжево -червоні або жовті, голова і ноги чорні, з боків тіла 2 ряди чорних крапок. Лялечка завдовжки до 10 ... 12 мм, помаранчева або червона.

 

Характер пошкоджень

 

Жуки і личинки пошкоджують листя, грубо об'їдаючи їх, іноді дірчастому виїдаючи або скелетируя. Пошкодження стебел, бутонів, поверхневих бульб більш рідкісні. Особливо шкідливі личинки старших вікових груп першого покоління - 20 ... 30 особин на рослину можуть викликати його повну дефоліацію. Масові пошкодження продовжують наносити і жуки першого покоління, особливо небезпечні пошкодження в період бутонізації та цвітіння, коли йде формування бульб.

 

Біологія шкідника

 

Зимують дорослі жуки в грунті, зазвичай на полях, на глибині 10 ... 60 см. Переносять температури до -9 ... -11 ° С. Навесні, при прогріванні грунту до 14 ... 15 ° С починається масовий вихід жуків і триває 25 ... 30 днів. В період формування куща жуки заселяють рослини. Яйця відкладають на нижній бік листків, середня плодючість самки 400 ... 700 яєць. Через 6 ... 10 днів виходять личинки. 

 

Вони харчуються і розвиваються 15 ... 24 дня, в основному концентруючись на верхівках рослин, де більш молоде листя. Потім вони йдуть в грунт на окукливание на глибину 5 ... 15 см в радіусі 10 ... 20 см від рослини. Через 9 ... 19 днів з'являються жуки першого покоління (середина червня - перша половина серпня). 

 

Перед зимівлею вони додатково харчуються 2 ... 3 тижні. При жаркій посушливій погоді жуки впадають в літню діапаузу. Жуки здатні долати відстані до 1 ... 1,5 км.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Оптимальні умови для шкідника - температура 22 ... 25 ° С, відносна вологість повітря 60 ... 85%.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Культивація і міжрядний обробіток грунту, оранка, дотримання сівозміни.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи