Корзина
68 отзывов
380502702422
+380500119943
+380671923201
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Комарик рисовий

Комарик рисовий

Шкідник відноситься до загону Двокрилі, сімейству Комарі-звонци

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує рис.

 

Опис шкідника

 

Дуже дрібні комарі, здебільшого блідо-жовтою або блідо-зеленого забарвлення. Ротові органи скорочені, тому що комарі не харчуються. Довжина тіла - 2,5 ... 3,0 мм. Загальне забарвлення жовтувато-сіра, з трьома темно-бурими поздовжніми смужками на среднегруді. Черевце тонке з чорними і жовтими поперечними перев'язами. Ніжки білуваті.

 Крила прозорі зі слабкими прожилками: у самців вони коротше черевця, у самок - трохи довший. Вусики самців перисті, коричневі. Вусики самок короткі. Яйцекладка комарика представляє слизовий джгутик, в якому в два ряди розташовується до 400 дрібних (0,2 мм) довгастих яєць білуватого кольору. Шнур загортається в неправильний грудку. Личинки живуть у воді. 

 

Вони циліндричні, тонкі, витягнуті зі склеротізованние темною головою. Личинки першого віку прозорі, 0,4 ... 0,5 мм, другого і третього - бурі і останнього - жовтувато-прозорі до 10 мм довжиною. Тіло личинки добре сегментований, голова ясно виражена, маленька. 

 

Ротовий апарат пристосований для скобления і складається з двох сильно вигнутих гострих гачків і нижньої пластини, забезпеченою зубцями. Лялечка розвивається у воді близько доби. Вона жовтувата, близько 6 мм; її передня частина сильно роздута, без сегментації; черевна частина сегментована, рухлива.

 

Характер пошкоджень

 

У плаваючих і занурених у воду листя рису личинки, поселяясь з нижньої їх боку, знищують паренхиму, залишаючи недоторканими жилки і верхній епідерміс. В кінцевому підсумку листя відмирає.

 

Біологія шкідника

 

Протягом року на посівах рису розвиваються 3 ... 4 генерації. Зимують личинки в водоймах. Перші дорослі особини з перезимували личинок з'являються в першій половині квітня і літають до першої декади травня. Комарики розлітаються до 7 км від місць виплоду. Личинки першого покоління з'являються в кінці другої декади квітня, а масово - з середини третьої. 

 

Дорослі особини літають з другої декади травня і до середини першої декади червня. Розвиток першого покоління рисового комарика триває близько місяця, а другого - близько 20 днів. C середини червня починає літати в другому поколінні. 

Максимальна чисельність дорослих особин спостерігається до середини третьої декади червня. В цей же період чисельність личинок становить до 23,3 тис. Шт. на 1 м 3води в чеку. Максимальна їх чисельність на рослинах на початку червня спостерігається у вечірній час, а в середині та кінці червня - вранці і ввечері і становить 10 ... 40 особин на одну рослину. 

 

Самка відкладає 320 ... 340 яєць в воду залитих чеків. 3a 3 ... 4 дня до окукливания личинки починають інтенсивно харчуватися рослинною їжею. ЕПШ - 1 личинка на 1 рослину.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Зазвичай личинки рисового комарика пошкоджують рослини на чеках з глибоким шаром води або на полях без проточности.

Предыдущие статьи