Корзина
98 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Огнівка рисова жовта

Огнівка рисова жовта

Шкідник відноситься до загону Лускокрилі, сімейству вогнівки-травянки

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Багатоїдний шкідник.

 

Опис шкідника

 

Метелик має розмах крил 22 ... 24 мм. Забарвлення тіла і крил сіро-жовта або блідо-бура. Передні крила майже прямокутні, сріблясто-жовті, з 7 чорними точками вздовж зовнішнього краю. Задні крила білуваті, без малюнка. Яйце довжиною 1,2 мм плоске, еліптичне. Гусениця довжиною до 27 мм, світло-бура, з 5 темно-бурими поздовжніми смугами. Лялечка завдовжки 13 мм циліндрична, бура, з 5 поздовжніми смугами на спині.

 

Характер пошкоджень

 

Гусениці спочатку скелетують листя, потім впроваджуються в серединну жилку листа молодих рослин і далі - в серцевину пагонів або в соломину, направляючи хід в сторону кореня. На старіших рослинах пробуравлівают 1 ... 2 вузла, не чіпаючи серцевину. При харчуванні гусениць в листкових піхвах листя опадає.

 

Іноді на одній рослині розвивається понад 100 гусениць, що живуть серед місива з вологих недогризків і екскрементів. На початку літа гусениці зазвичай нечисленні їх кількість збільшується під час викидання рису. На заселених рослинах волоті бліді, порожні, часто вражаються грибками. Якщо зерно все ж визріває, то відрізняється зниженим вмістом вітаміну В.

 

Біологія шкідника

 

Зимують дорослі гусениці в нижній частині стебел, у грунту, в стерню, в рослинних рештках рису і бур'янів. Окукливаются на місці зимівлі; розвиток лялечки триває 10 ... 12 діб. Виліт метеликів розтягнутий з березня до травня.

 Відкладання яєць починається через день після виходу метеликів з лялечок. Кладки, покриті бурим секретом, містять по 200 ... 300 яєць, розташованих черепицеподібно на головній жилці аркуша з нижньої сторони. Одна метелик може відкласти 7 ... 12 кладок.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Дотримання сівозміни, заорювання рослинних залишків.

 

Препарати для боротьби
 

 

Другие статьи