Корзина
89 отзывов
380502702422
+380500119943
+380671923201
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Яблунева Мідяниця

Яблунева Мідяниця

Шкідник відноситься до загону равнокрилих, сімейству листоблошки


 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує яблуню.

 

Поширеність

 

Повсюдно, особливо часто в Центральному та Північно-Західному регіонах.

 

Опис шкідника

 

Імаго завдовжки до 2,5 ... 3 мм, жовтувато-зеленого кольору, восени частина особин стають червоними, задні ноги стрибальні. Личинка трохи сплющена, жовтувато-оранжева, після першої линьки зелена,, крила розвиваються з третього віку.

 

Характер пошкоджень

 

Личинки висмоктують соки рослин і забруднюють ушкоджуються органи рясно виділяються цукристими екскрементами, які мають вигляд сірувато-білих кульок.

 В результаті недорозвиваються листя, обсипаються бутони, квітки і зав'язі, зменшується маса плодів, погіршується формування плодових бруньок під урожай майбутнього року. 

Як правило, більше уражуються сорти пізніх термінів цвітіння з густою кроною і товстої зморшкуватою корою на плодових пагонах, карликові і напівкарликові сорти - менше. Сильніше заселяються ряди саду, прилеглі до лісосмуг.

 

Біологія шкідника

 

Зимують дрібні овальні помаранчеві яйця на корі 2 ... 5-річних пагонів. Личинки зазвичай з'являються з початком розпускання бруньок, їх вихід розтягнутий, і може тривати 10 ... 16 днів. Личинки живляться на розпускаються нирках, а потім забираються всередину них, і, після їх розпускання, присмоктуються до квітконіжки і черешкам листя, а в останньому віці переходять на нижню сторону листя, де окрилює. Личинка розвивається 25 ... 28 днів. 

 

Частина дорослих особин мігрує на інші деревні і трав'янисті рослини, але в кінці літа повертаються на яблуню, де після спарювання самки відкладають зимуючі яйця (50 ... 75 яєць на самку). Розвивається одне покоління в рік. ЕПШ в фазі відокремлення бутонів - більше 4 ... 8 личинок на розетку, навесні, при чисельності перезимували яєць більше 100 ... 250 на 1 м 1 ... 3-річних гілок або 5 ... 10 на Плодушки застосовують овіциди.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Сприятлива для шкідника помірно тепла і волога погода.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Омолоджуюча обрізка і проріджування крони.

 

Препарати для боротьби
 

Другие статьи