Корзина
94 отзыва
+380507715551
+380507715551
+380675632629
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Яблуневий квіткоїд

Яблуневий квіткоїд

Шкідник відноситься до загону твердокрилих, сімейству Довгоносики

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує яблуню, рідше - грушу.

 

Поширеність

 

Широко, найбільш шкідливий в Поволзькому, Північно-Західному, Волго-Вятському, Уральському і Далекосхідному регіонах, а також в передгір'ях Північно-Кавказького регіону.

 

Опис шкідника

 

Жук довжиною 3 ... 5 мм, буро-сірий, з довгою тонкою Головотрубка і колінчатими вусиками, на надкрилах коса світла перев'язь. Личинка довжиною до 6 мм, червоподібна, безнога, злегка вигнута, зморшкувата, жовтувато-біла, з бурою головою.

 

Характер пошкоджень

 

Жуки живляться набряклими нирками, з яких виступають крапельки соку - «плач бруньок». Нирки не розвиваються або дають потворні розетки. Личинки, розвиваючись всередині бутонів, виїдають тичинки, маточки і інші їх частини. Пелюстки личинки склеюють своїми екскрементами, тому бутони зазвичай не розкриваються, буріють і засихають. Більше страждають сорти середніх строків цвітіння.

 

Біологія шкідника

 

Зимують жуки під опалим листям, в щілинах і тріщинах кори. Пробуджуються задовго до розпускання бруньок при середньодобовій температурі повітря 6 ° С. При температурі 8 ... 10 ° С жуки накопичуються в кроні дерева, починаються їхні активні перельоти і харчування. Починаючи з фази оголення суцвіть до розпушення бутонів, самки відкладають яйця (всього 40 ... 60 яєць на самку), поміщаючи їх в бутони через вигризені отвір, в кожен бутон 1 яйце. 

Через 5 ... 10 днів відроджуються личинки. Вони харчуються 15 ... 20 днів і заляльковуються. Через 5 ... 15 днів виходять жуки. Масовий їх вихід часто збігається з опаданням надлишкових зав'язі. Жуки протягом 20 ... 25 днів скелетують молоде листя або вигризають дрібні ранки на поверхні плодів. Восени, на початку листопада, вони мігрують в місця зимівлі. Розвивається одне покоління.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Після листопада очищення і знищення відмерлої кори, обробка грунту. У невеликих садах в період від початку розпускання бруньок до початку висування суцвіть при температурі не вище 10 ° С 3 ... 4-кратне механічне струшування на підстилку і знищення жуків. 

 

Препарати для боротьби
 

 

Другие статьи