Корзина
98 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Тверда сажка пшениці, тверда (кам'яна) головешка ячменю

Тверда сажка пшениці, тверда (кам'яна) головешка ячменю

Симптоми і біологія збудника

 

Зараження проростка відбувається в грунті, до моменту виходу колеоптиле на поверхню грунту, після чого патоген втрачає здатність заражати проростки. Симптоми ураження твердою сажкою виявляються тільки до періоду молочно-воскової стиглості зерна.

 У уражених колосків колоскові лусочки розсунуті, замість зерна утворюються сажкові мішечки (Сорус) з теліоспорамі. Суперечки не розпорошуються, тому що прикриті залишками квіткових лусок у вигляді тонкої сірої плівки. Розміри суперечка у пшеничного головешки 15-25 мкм, оболонка коричнева, сітчаста або гладка, ячмінної 3,5-7,5 мкм, оболонка гладка.

 

Заходи захисту

 

Для всіх видів головешки єдиною мірою контролю є обробка насіння. Для цього використовують препарат МАКСИМ  (1,5-2,0 л / т). При виборі протруйника необхідно обов'язково враховувати результати Фітоекспертіза насіннєвого матеріалу. 

 

Партії насіння, уражених твердою сажкою понад 500 спор на 1 зернівку, рекомендується переформовувати для зниження цього показника, а при утриманні суперечка головешки понад 100 на зернівку - для обробки насіння не рекомендується використовувати стимулятори росту та імуномодулятори, які з таким же успіхом стимулюють і проростання спор головешки. При навантаженні більше 1000 суперечка на 1 зернівку відчувається запах триметиламіну (явний оселедцевий запах).

Другие статьи