Корзина
98 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

М'яка або мокра бактеріальна гниль цибулі

М'яка або мокра бактеріальна гниль цибулі

Джерела інфекції:

·         рослинні залишки, що потрапили в грунт;

·         цибулини;

·         на поверхні насіння;

·         рідше бактерії в поливної воді зі ставків і водойм.

 

Умови, оптимальні для зараження

 

Підвищена вологість повітря, наявність крапельної вологи і температура вище 15ºС. При зберіганні мокра гниль з уражених цибулин може поширитися на сусідні. Бактерії проникають через пошкодження в районі шийки цибулини, викликані сильним дощем, градом і при занадто ранній зрізку листя. Збудники проникають в цибулину також і через пошкодження, зроблені комахами (цибульна муха, дротяники і ін.) І акаровимі кліщами.

 

Прояв в польових умовах

 

В поле заражені листя передчасно в'януть і висихають. У цибулин навколо шийки утворюється велика розм'якшене світле або трохи рожеве пляма. У таких цибулин зовнішній шар соковитою луски здоровий, а наступні два шари набувають жовто-бурого забарвлення або мають варений вид. 

 

На розрізі ураженої цибулини видно, що соковита луска і серцевина жовто-коричневого кольору і ослизняются. Захворювання, починаючись з шийки, через 1,5-2 місяці досягає донця цибулини. Уражені цибулини набувають різкий неприємний запах.

Якщо основним збудником є бактерія Pseudomonas gladioli , то характерною ознакою є повне загнивання одного або декількох шарів соковитою луски; якщо таку цибулину стиснути, то її середина «вислизає», але при цьому гниючих тканину, хоча і м'яка, має розсипчасту структуру.

 

Заходи контролю:

·         Вибирати для посадки поля зі структурною дренованим грунтом, що не дозволяють скупчуватися воді. Особливо небезпечна підвищена вологість грунту в період від початку формування цибулини до збирання врожаю.

·         Раціональне внесення азотних добрив не дозволяє рослинам бурхливо розвиватися.

·         Захист від пошкодження градом і дощем. Якщо ж рослини незадовго до збирання сильно пошкоджені градом, їх необхідно прикатать, щоб листя швидше втрачали воду.

·         Збирання лука краще проводити в момент природного вилягання не менше однієї третини рослин.

·         Боротьба з комахами і грибними патогенами зменшує кількість «воріт» для бактеріальної інфекції. Застосування інсектицидів Актара 0,2-0,4 кг / га, карате ЗЕОН 0,15-0,4 л / га проти цибулевої мухи і тютюнового трипса, ФОРС  10,0-15,0 кг / га проти почвообитающих шкідників зменшує ризик появи бактеріозів.

·         Обробка медьсодержащим фунгіцидом проти пероноспорозу ПЕРГАДО М 4,0-5,0 кг / га буде частково стримувати поширення бактеріозів, початківців розвиватися на листках

·         Лук повинен зберігатися в сухих і прохолодних умовах (при температурі 0 ... 2 ° С).

Другие статьи