Продавец Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
113 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Оливкова (бура) плямистість, або кладоспоріоз

Оливкова (бура) плямистість, або кладоспоріоз

Джерела інфекції:

·         рослинні залишки;

·         поверхнево заражені насіння;

·         заражений субстрат.

Умови, оптимальні для зараження

 

Інкубаційний період, протягом якого симптомів захворювання не помітно, триває 12 - 15 днів. Найбільшого розвитку хвороба досягає при високій відносній вологості повітря (понад 85%) і температурі 22 - 24 ° С. 

Максимальний розвиток захворювання спостерігається при появі конденсату на листках або при відносній вологості повітря, близькій до 100%. Виживання патогена вище при перезимівлі на рослинних рештках.

 

Прояв в тепличних умовах

 

На нестійких сортах і гібридах хвороба з'являються на листках нижнього ярусу, в подальшому - охоплює всю рослину. На верхній стороні листя між жилок з'являються еліптичні хлоротичні плями, які пізніше набувають червонувато-коричневий колір.

 З нижнього боку на плямах утворюється спочатку світло-сірий, а потім буро-коричневий оксамитовий наліт, що складається з конідіального спороношення, яке на перших етапах зустрічається тільки на нижній стороні листя.

 

Заходи контролю:

 

·         Підтримка оптимального для рослин температурного режиму і відносної вологості повітря нижче 80%.

·       Препарат Квадріс СК 0,8-1,0 л / га, що застосовується для боротьби з фітофторозом пасльонових і альтернаріоз, ефективно контролює і кладоспоріоз при профілактичному застосуванні.

Другие статьи