Продавец Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
113 отзывов
+380507715551
+380671923086
+380500121747
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Парша звичайна

Парша звичайна

Шкідливість

 

Бульбова інфекція має велике значення при вирощуванні картоплі на полях, де він давно не оброблявся, а також на цілинних або перелогових ділянках. Уражені бульби мають низькі товарні та смакові якості, зберігаються недовго. На уражених бульбах частково або повністю гинуть очі. У тому випадку, коли в грунті достатньо марганцю, бору і деяких інших мікроелементів, шкодочинність хвороби знижується.

 

Біологія

 

Збудник відноситься до актиноміцетів, поширений повсюдно. Оптимальні умови для розвитку захворювання: температура - 25-27 ° С і лужна реакція середовища. Патоген мешкає в грунті на органічних залишках, при сприятливих умовах переходить на харчування підземними органами картоплі, проникаючи в бульба через чечевички або механічні пошкодження. Незабаром на уражених органах з'являється білий міцелій з гвинтоподібно закрученими конидиеносцев. 

 

Зменшення вмісту кисню в грунті призводить до придушення життєздатності актиноміцетів. Неразложившиеся рослинні залишки, свіже органічне добриво сприяють розвитку хвороби. Життєдіяльність патогенних видів і штамів актиноміцетів активізується при наявності в грунті вільного кальцію і нітритів. Нерідко ураження бульб залежить від глибини їх залягання в грунті. У більш глибоких шарах, де повітря менше, парша розвивається слабкіше. Високий вміст в грунті органічної речовини, в основному у вигляді гумусу, пригнічує збудників парші звичайної.

 

Джерело інфекції

 

Джерелом інфекції звичайної парші є заражена грунт. Збудник може зберігатися і на посадковому матеріалі. У сховищах інфекція не розвивається. Особливо активно парша проявляється на легких піщаних і сильно вапнованих грунтах в суху спекотну погоду, її прояв посилюється при внесенні свіжого гною. Тонкокожурние і краснокожурние сорти вважаються більш сприйнятливими до цієї хвороби.

 

Симптоми

 

Хвороба вражає столони і коріння, але в більшій мірі бульби. На Свіжовикопані бульбах буває помітний білий паутіністий наліт, що складається з міцелію і спороношення збудника. Навколо чечевичек з'являються горбисті складки, які потім набувають вигляду сухих виразок діаметром від декількох міліметрів до 1 см різноманітної форми, які можуть розтріскуватися. Нерідко вони зливаються, утворюючи суцільну шелушащуюся кірку.

 

Агротехнічні заходи

Використання щодо стійких сортів: Детскосельскій, Вісник, Жуковський ранній, Памір, Ресурс, Сокальський, Енергія, Кариев і ін.

Дотримання 3-4-пільної сівозміни, використання здорового посадкового матеріалу. Застосування сидеральних добрив знижує розвиток захворювання. Відбраковування сильно пошкоджених бульб і протруювання всього посадкового матеріалу фунгіцидами є обов'язковим прийомом.

 

Біологічні засоби

 

Застосування триходерміну як для протруювання бульб, так і для обробки грунту знижує розвиток звичайної парші на 60-80%. Цьому ж сприяє протруювання бульб бактеріальним препаратом інтеграл

.

Хімічні засоби

 

Обробка бульб на столах перед посадкою інсектофунгіцідним препаратом СЕЛЕСТ ТОП, КС (0,4 л / т) або фунгіцидом МАКСИМ, КС (витрата 0,4 л / т).

 

Перед закладанням на зберігання бульби насіннєвої картоплі рекомендовано обробити препаратом МАКСИМ, КС (0,2 л / т).

Другие статьи