Корзина
82 отзыва
380502702422
+380500119943
+380671923201
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Парша порошиста

Парша порошиста

Шкідливість

 

Уражаються бульби, коріння, столони і підгрунтових частина стебел. Найбільшого поширення це захворювання отримало в Ленінградській, Московській, Тверській областях і в інших районах, де випадає велика кількість опадів. Товарна цінність уражених бульб в процесі зберігання знижується, вони поступово висихають, погіршується їх лежкість в результаті проникнення через виразки збудників інших гнилей. Розмір шкоди, викликаної захворюванням, може бути дуже великою, особливо при підвищеній вологості повітря в сховищі.

 

Біологія

 

З суперечка утворюються одноядерні плазмодії (первинні зооспори), які представляють собою амебоидние клітини, здатні до самостійного пересування і зараження молодих корінців. Патоген проникає в клітини підземних органів, де поступово розростається в спорангий, в якому формуються одноклітинні вторинні зооспори, які мають статеву диференціацію. 

 

Після їх злиття формується плазмодій, який проникає в клітини паренхіми столонов і бульб поблизу чечевичек або через ранки. Плазмодій, будучи внутрішньоклітинним паразитом, знищує поступово сусідні клітини і після одного редукційного і безлічі мітотичних поділів формує масу спор. Спори склеєні в клубочки діаметром 40-50 мкм.

 

Оптимальні умови для розвитку захворювання

 

Висока вологість грунту (70% ППВ), температура 12-18 ° С, слабокислая реакція середовища. Патоген частіше зустрічається на важких і сирих грунтах, де зберігається до 5 років.

 

Джерела інфекції

 

Заражені бульби, грунт, гній.

 

Симптоми

 

На коренях, столонах і стеблах з'являються нарости різного розміру і форми. Спочатку вони білі, потім темніють і розпадаються.

 

На бульбах утворюються глибокі виразки (пустули) червонуватого відтінку, розміром до 6-7 мм, всередині яких розвивається міцелій патогена. Пізніше пустули розкриваються, краю вивертаються назовні, що надає їм зірчастий вигляд. У центрі виразки помітна порошкоподібна Спорова маса бурого кольору.

 

Агротехнічні заходи

 

Дотримання 4-5-річного сівозміни та висока агротехніка в поєднанні з внесенням необхідних макро- і мікроелементів і вапнування кислих грунтів різко знижує інфекційний фон. Використання здорового посадкового матеріалу і його протруювання фунгіцидами предовращают внесення патогена на чисті поля. Обробка картоплесховища перед закладкою бульб 3% хлорним вапном або 5% розчином мідного купоросу стримує зараження бульб.

 

Хімічні засоби

 

Ефективно протруювання бульб деякими фунгіцидами на основі Тірам.

Предыдущие статьи