Корзина
89 отзывов
380502702422
+380500119943
+380671923201
УкраинаКировоградская областьКропивницкийм. Кіровоград пр-т Перемоги 18 оф 11
Інтернет-магазин засобів захисту рослин, посівного матеріалу та мікроелементів
Корзина

Парша срібляста

Парша срібляста

Шкідливість

 

Срібляста парша не утворює гнилей, уражені бульби втрачають вагу, що викликано втратою вологи. Знижуються їх насіннєві якості. Хворі бульби дають слабкі, зріджені сходи, легко заражаються вторинною інфекцією і загнивають.

 

Біологія

 

Гриб розвивається на верхньому шарі клітин, між епідермісом і перидермой. Епідерміс втрачає вологу, утворюється повітряна порожнина між епідермісом і іншими верствами клітин, місця ураження набувають сріблястий блиск.

 

На поверхні плям розвиваються конідіальне спороношение і дрібні чорні склероції, які локалізуються в відмерлих клітинах шкірки і коркового шару. Конідієносці темні, з чорно-оливковими конидиями.

 

Конідії розташовуються мутовчато, прикріплюються до конидиеносцев коротким кінцем, мають обратнобулавовідную форму із загостреним кінцем і 4-7 поперечними перегородками, розміром 35-60 × 8-18 мкм.

 

Джерело інфекції

 

Джерелом інфекції служать бульби і грунт. Найбільшу небезпеку становлять склероции на поверхні бульби, які є головним джерелом інфекції. Поширенню захворювання сприяють умови: вологість більше 90%, температура більше 3 ° С.

 

Симптоми

 

Під час прибирання або закладки на зберігання на бульбах помітні сірувато-бурі, злегка вдавлені плями різної величини, під шкіркою утворюються чорні точкові склероции. Масове ураження наголошується ближче до весни в сховище, особливо в тих місцях, де бульби отпотевают. 

Уражена тканина бульби стає злегка втиснула і набуває характерного сріблястий блиск, обумовлений тим, що туди проникає повітря.

 

Агротехнічні методи

 

Дотримання сівозміни знижує інфекційний фон. Бульби просушують перед закладкою на зберігання, а навесні перед посівом відбраковують пошкоджені. У сховище підтримують температуру повітря на рівні 1-3 ° С. Постійне вентилювання картоплесховища необхідно для зниження відносної вологості повітря.

 

Хімічні засоби

 

Перед закладанням на зберігання - обприскування бульб фунгіцидом МАКСИМ, КС (від 0,2 л / т в ЛПГ та в товарних господарствах, витрата робочого розчину - 2 л / т).

Перед посадкою - обробка бульб на столах інсекто-фунгіцидний препаратом СЕЛЕСТ ТОП, КС (0,4 л / т).

При посадці бульб - обприскування грунту фунгіцидом Квадріс, СК (3,0 л / га).

Другие статьи